Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Cyklistika

Fotbal, basketbal, americký fotbal, tenis a jiné.

http://www.sport.cz/clanek/189061-video ... -tour.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:rofl:
Thomas Voeckler :poklona: :poklona: :poklona:

A záverečné dva dni (zajtrajšia smrtiaca etapa na Alpe´d Huez s výšľapom na Col d´Telegraph a Galibier) a časovka v Grenobli budú ešte veľmi zaujímavé, však v celkovom poradí sú stále 4 v hre, veď
:arrow: Thomas Voeckler
:arrow: Andy Schleck +15´´
:arrow: Frank Schleck + dačo okolo minúty
:arrow: Cadel Evans + 72´´
Joe S. píše:Thomas Voeckler :poklona: :poklona: :poklona:

A záverečné dva dni (zajtrajšia smrtiaca etapa na Alpe´d Huez s výšľapom na Col d´Telegraph a Galibier) a časovka v Grenobli budú ešte veľmi zaujímavé, však v celkovom poradí sú stále 4 v hre, veď
:arrow: Thomas Voeckler
:arrow: Andy Schleck +15´´
:arrow: Frank Schleck + dačo okolo minúty
:arrow: Cadel Evans + 72´´
veru voecklerovi poklona, drzi sa toho zlteho tricka ako kliest - against all odds :poklona2:
a keby este vcera nebol pri zaverecnom zjazde vybehol na tu terasu kde stratil min. 20-30 sekund...
zajtra cakam skor takticky boj, jednak po dnesnej smrtiacej etape (IMO bola o dost tazsia ako zajtrajsia) a po 3000+ kilometroch co uz maju v nohach toho budu mat vsetci tak akurat dost a prva stvorka sa IMO bude navzajom strazit s tym ze si to o vitazstvo rozdaju v sobotu v casovke... ale mozno ma vyvedu z omylu :)
no práveže tá dnešná bude ťažšia, jednak je kratšia, to bude v podstate riadne psycho a jednak Schleckovci musia útočiť, lebo v časovke nemajú proti Evansovi šancu :)
Joe S. píše:no práveže tá dnešná bude ťažšia, jednak je kratšia, to bude v podstate riadne psycho a jednak Schleckovci musia útočiť, lebo v časovke nemajú proti Evansovi šancu :)
uvidime... aj o voecklerovi sa este pred pyrenejami hovorilo z v kopcoch nema sancu a lala ho...
po vyse 3000km je aj v casovke vsetko mozne, ze je evans papierovy favorit este nezarucuje ze ich naozaj o tolko trhne (aj ked samozrejme mozne a pravdepodobne to je)
a nechapem moc tu logiku ze kratsia etapa s mensimi prevyseniami je tazsia ako dlhsia s vyssimi... :ja_neviem:

inak ked uz sa vcerajsok velitsovi tak nevydaril tak dnes by mohol len tak z prci skusit nejaky unik... s takou stratou aku ma by ho uz favoriti nenahanali (teda aspon nie hned :giggle:) tak by sa mohol trosku zviditelnit aspon - konieckoncov ide mu o novu zmluvu
Nechápeš tú logiku? Tak skúsim ozrejmiť moje rozmýšľanie, etapa je krátka, má necelých 110 km a tri veľké kopce, pričom Galibier 2x za 2 dni, to už je len na psychiku náročné (chcem vidieť Contadora, ktorý dnes podľa mňa dostane 10 minút) a Alpe´d Huez je legenda legiend, pričom medzi kopcami nie je žiadny priestor na relatívny odych na rovine .... proste táto etapa je dosť psycho :lol2:

Ja by som možno ešte čakal posledné zúfalé pokusy od Talianov, Cunego i Basso majú stratu 3:46 a ak by to trhli, mohla by byť dnešná etapa fakt prekvapivá a pred zajtrajškom poradie postavené na hlavu

Apropo Voeckler a to že je stále v žltom, to je možno aj tým, že je neviem po koľkých rokoch prvý Francúz, čo môže reálne vyhrať, tak prekonáva všetky limity a navyše nemôže byť tak zlý ani v horách, veď aj vlani vyhral jednu pyrenejskú etapu.

Ale na koho dnes tipnúť :ja_neviem: Andy sa vyšťavil včera tým únikom, Evans odmakal sám celý Galibier, Voecklera museli v cieli držať, aby nepadol z bicykla, dnes má z prvej 4ky asi najviac šancí Frank
ako som vcera dzouimu v chate spominal, Tour ma nijak zvlast nelakala a cudoval som sa znamym, ktory ju sleduju :roll: mozno preto, ze bycikel som nakopol pred x,y rokmi a neskôr som ho fukol za vyhodnu cenu :D ale zistil som, ze to nie je o tom, tohtorocnu Tour som zacal tak jednym ockom sledovat a :thumbsup: komentar na Eurosporte v podani neodmyslitelnej koment._cyklistickej postavicky Roberta Bakalara tomu dodava este väcsi punc vynimocnosti http://cykl.cz/item/u-mikrofonu-robert-bakalar-186851" onclick="window.open(this.href);return false;

vcera to podla predpokladov odtiahol Andy, na tuto etapu si brusil zuby, no Voeckler neskutocnym spôsobom zabojoval a urdzal to zubami nechtami....dnes to bude ako inak pomôzem si Sterbakovou hokejovou formulkou :D vysoko takticky suboj, kde vsak treba pocitat s moznymi unikmi, nakolko sobotnajsia casovka by mala patrit Evansovi, co by znamenalo.....
Joe S. píše: Ale na koho dnes tipnúť :ja_neviem: Andy sa vyšťavil včera tým únikom, Evans odmakal sám celý Galibier, Voecklera museli v cieli držať, aby nepadol z bicykla, dnes má z prvej 4ky asi najviac šancí Frank
nj, z favoritov relativne najmenej vystaveny frank by dnes mohol predviest nieco ako vcera andy :yes: odtrhnut sa na galibieri a dotiahnut to az na Alpe d´Huez. po vcerajsku nutne unaveny evens by ho musel nahanat aby mu pred casovkou prilis neodskocil a andy by sa mohol viezt za evansom ako vcera frank (inak som cakal ze frank vcera nastupi o par sto metrov skor, mohol na evansa nahnat este par sekund)
Mohol, ale keby nastúpil, by sa ho možno ešte Cadel chytil a došiel by do cieľa s menšou stratou na Andyho, preto asi Frank čakal čo najdlhšie
vsetko dolezite ste povedali, uz len dodam ze ja fandim evansovi :good: ale voeckler by mi nevadil
petrik píše:
inak ked uz sa vcerajsok velitsovi tak nevydaril tak dnes by mohol len tak z prci skusit nejaky unik... s takou stratou aku ma by ho uz favoriti nenahanali (teda aspon nie hned :giggle:) tak by sa mohol trosku zviditelnit aspon - konieckoncov ide mu o novu zmluvu
no a posluchol celkom :good:
najdôležitejší údaj, 57 sekúnd, hecnú sa šneci v časovke, alebo budú mať austrálčania prvého víťaza? :modlenie:
heh, nespominam si, kedy bude o sampionovi rozhodovat zaverecna casovka.....Andy tvrdi, ze sa v casovke vyrazne zlepsil, no Evans, je ine casovkove kaficko a naskok 57s je v pohode zmazatelny

Peto :poklona2: 4.miesto :poklona2:

Obrázek


henti divaci su neni normalni.. mne keby to niekto robi aj keby nepretekam, tak by som ich bil vsetkych..
v casovke sa rozhodovalo myslim v 89 ked vyhral lemond o 8sekund nad fignonom, najtesnejsi vysledok tour zatial
http://sport.aktuality.sk/clanok/117517 ... l-6-etapu/" onclick="window.open(this.href);return false; :clap: :)
Famozne, Genialne!!! Peto opat ukazal ze spurt je pre neho ako stvoreny. Povodne mali iste na Nibaliho ale kedze on na to v spurte kaslal sliapol si Peto a na neho nemali.
Sagan na Okolo Kalifornie vyhral aj stvrtu etapu :!: :shock:
teda sirak dole, top spicka tam sice nie je, ale zda sa ze by v nom cavendishovi mohla rast slusna konkurencia :cool:
uz sa tesim na tour :slintac:
petrik píše:Sagan na Okolo Kalifornie vyhral aj stvrtu etapu :!: :shock:
teda sirak dole, top spicka tam sice nie je, ale zda sa ze by v nom cavendishovi mohla rast slusna konkurencia :cool:
uz sa tesim na tour :slintac:
Top špička. Ak sú Haussler a Boonen béčkoví, tak ja som Shane Doan. Boonen je v tejto sezóne asi najsilnejší špurtér...

Sagan vyhral 5 z 8 etáp. K tomu pridal 2. miesto v tej kráľovskej, kedy sa mu na číslo pozeral druhý Slovák Peter Velits.
Peťovi sa nepodarilo triumfovať akurát v časovke, kde si myslím, ak by sa mu chcelo dá umiestnenie v TOP 10 a potom v horskej etape, ktoré jemu zatiaľ nie sú ešte vôbec šité a bolo to skôr pre tých najlepších vrchárov.

Sagan :poklona:
SAGAN :!: ... to uz zacina byt az podozrive co ten chlapec stvara... dufam ze mu nieco v krvi nenajdu, pri takychto vykonoch ho urcite budu kontrolovat aj 2x denne :D
co ma asi najviac prekvapilo bolo ze vo svajciarsku vyhral aj casovku ked porazil napr. aj cancellaru (ci jak sa pise :D ). zrejme to bolo aj vdaka tomu ze to bola kratucka casovka tusim len na nieco vyse 7km, v dlhsich casovkach ake budu na tour sa zrejme az tak presadzovat nebude (uvidime dnes ked je cca 35km casovka), ale aj tak - sanka dolu pred tym co tuto sezonu predvadza. snad mu forma vydrzi aj na tour a suboje s cavendishom :box: :slintac:
Sagan je jeden z najuniverzálnejších cyklistov v profipelotóne, ak ním nie je úplne naj. Na Tour ide s cieľom získať zelený dres a oproti Cavendishovi bude mať sakra výhodu. Cavendish neuvisí kopce dajme tomu už od nejakých 800 m n. m. a Sagan sa mi zdá výjde aj nejaké 1500-ky. Tam bude mať výhodu a hlavne v etapách, kde je na konci ťažší kopci a za ním rovina. Cavendish by sa vo veľa prípadoch nemal udržať v hlavnej skupine. Horšie to bude v tých úplných plackách. Cavendish je povestný tými vláčikmi, ktoré mu rozbiehajú špurty. Sagan to má ťažšie. Liqiugas nič také nevybavuje, on si hľadá vhodnú pozíciu sám. Tam to bude sakra ťažké, lebo Cavendish je asi najlepší na rovine. Ale Sagan aj teraz na Okolo Švajčiarska pri poslednom triumfe predviedol niečo z inej planéty. Pripadalo mi to tak, že tímy nechceli aby vyhral on. Bolo im jedno, kto vyhrá len nie on. Asi 2 km pred cieľom ho uzavreli, dostal sa nejako na kraj pelotónu, tak vyskočil na chodník a tadiaľ sa predral do predu. To isté aj v absolútnom závere. Opäť ho zatvárali a asi 300 metrov pred cieľom bol na 10 priečke, čo bolo sakra zlé. Nakoniec ako sa predieral popri nejakom reklamnom paneli ho zavrel opäť ďalší jazdec, ktorý si to ale všimol a trochu mu otvoril priestor. Sagan to využil a ukazoval Swiftovi opäť chrbát.
Tá absolútna špička je na iných pretekoch ale aj tuto na Okolo Švajčiarska sú veľmi silní borci, ako napr. už spomínaný Swift. A to ako ho Sagan predbehol na posledných 50 metroch bolo z inej planéty.
Cavendisha vie poraziť jeden obrovský rýchlik Kittel. Toho Sagan porazil aj na Okolo Poľska a to je podľa mňa veľmi dobrý šprintér. Všetko nahráva tomu, že naša cyklistika môže zažiť niečo veľké. Sagan má životnú formu, ale on ju ma takú každý rok. Vyhrať by mal aj nejaké 3 etapy, ale väčšia bomba bude, ak vyhrá dajme tomu nejakých 7.
Veľká škoda je, že nijaká etapa sa nekončí na kopci, ale nasleduje zjazd a potom nejaká rovina.

Sagan by mohol získať zelený dres, je obrovským favoritom.
A Velits má takisto životnú príležitosť na TOP 10. Tá forma nevyzerala tak dobre ale v časovke ukázal, že to asi len hral a včera bol aj v úniku. Na Tour bude okolo 100 km individuálnej časovky a z tých jazdcov na celkové umiestnenie môže časovku aj vyhrať. V kopcoch nie je až taký dobrý, ale keď ho nestretne taká smola ako minulý rok na Tourmalete, nejaké 3 problémy, tak môže dať s prehľadom TOP 10. Tentoraz čierny kôň, hlavne vďaka časovke.

A to, že Sagan porazil Cancellaru bolo celkom prekvapenie. Ale ak by sa umiestnil dobre v tom prológu aj tak, tak by to nebolo prekvapenie. Ten prológ išiel nejaký 3.krát a išiel sa tam mierny stupák a potom zjazd čo Saganovi vyhovuje najviac na svete. Ževraj mu namerali 124 km/h v zjazde. Super!!!

Sagan dnes úžasný finish :klobuk: V tom klukovi mají Slováci velkou naději.
Mám možná blbou otázku, cyklistiku sleduju zběžně, ale neví někdo proč nestartuje Roman Kreuziger? A ještě komentátoři nakousli nějakou aféru okolo Armstronga, o co se jedná? Díky
Parda píše:Sagan dnes úžasný finish :klobuk: V tom klukovi mají Slováci velkou naději.
Mám možná blbou otázku, cyklistiku sleduju zběžně, ale neví někdo proč nestartuje Roman Kreuziger? A ještě komentátoři nakousli nějakou aféru okolo Armstronga, o co se jedná? Díky
kreuziger isiel Giro a pojde este aj vueltu. vsetky tri tieto najvacsie preteky zvladnut v jednom roku na spickovej urovni nie je v ludskych silach, takze tour tento rok vynechava
okolo amstronga kruzia uz par rokov ako supy a snazia sa mu nejaky doping dokazat, takze nic nove... akurat udajne maju nejake nove dokazy zase
Novinka je v tom, že mají svědky, kteří tvrdí, že dopoval. Jsou to bývalí spolujezdci ze stejné stáje. Problém je v tom, že všichni tito jezdci byli už chyceni při dopinku. Takže je otázka, jakou mají motivaci napráskat Armstronga? Finanční? Hlodání svědomí? A taky proč chytili je a ne jeho, když byli ze stejné stáje?
Nejzajímavější pak bude, komu dají tituly s Tour, jestli to prokážou. Protože většina soupeřů s kterými bojoval, byla taky chycena při dopingu.
Kreuziger si posledné dva roky stanovil za vrchol sezóny Giro D´Italia - to sú najťažšie preteky na svete. Tour je zas najprestížnejšia a Giro mu posledne sedelo profilovo viac, tam boli kopce, na Tour sú až tri časovky, čo mu tak nevyhovuje. Ale na Gire predviedol Roman asi najlepší výkon v českej cyklistike, keď vyhral etapu a pri každej českej vlajke nastupoval. Deň predtým mal krízu, kŕče a všetci na neho nadávali. Tak chcel umlčať kritikov.

Proti Armstrongovi vypovedajú 4 jeho bývalí kolegovia, ktorí sú aj teraz na Tour. A povedali, že im dajú dôkazy, ale za určitých podmienok. Za doping sa dáva trest 2 roky, oni by dostali tuším 7 mesiacov a k tomu by nemuseli odstúpiť z tejto Tour. Medzi nimi aj rekordman v počte štartov na Tour George Hincapie - 17 štartov.

Sagan je borec, toto som aj čakal, ale nečakal som tie suverénne gestá, ktoré sú parádne. Mrzia ma len dve veci. Včerajšia etapa, kde bol posledný kilometer tuším v 4% stúpaní a to sú pasáže absolútne pre Sagana. Lenže on bol 3 km pred cieľom v páde a balík išiel velice rýchlo. Takže nešpurtoval. Ale vyhral by na 100%, keď som videl ako tam tí klasickí špurtéri pre absolútne rovinky tuhli - Greipel, Cavendish a pod.

Ale možno to bolo dobré pre dnešok a ak by nepadol, tak by dnes nevyhral. Ušetril nejakú energiu a dnešný cieľ bol v absolútnej rovinke, no porazil ich tam. Greipel sa môže hanbiť, taký vláčik, mal na 100 metroch ešte pretekára a on to nezvládol. Sagan ho absolútne vyfajčil, to je paráda. Je to najuniverzálnejší pretekár v profipelotóne. Tie klasikárske dojazdy absolútne zvláda, rovinky takisto, keď nemá smolu a nezavrú ho, dnes mu to tiež nejaký trtko skoro pokazil, prológy ovláda na pána, hlavne tie technické a takisto v niektorých kopcoch, keď sa hecne ich vie odpárať, videl som ako si dával Romana Kreuzigera, Nibaliho a pod.

Teším sa na zajtrajšok. Zajtra je na konci taký kopec, ktorý ma tuším 6 alebo 8 km, priemerne 10% stúpanie a úseky so 17-20%. To je paráda. Pre Velitsa úplne super. Na legendárnej Vuelte sa tiež takouto etapou začal jeho veľký príbeh. Uvidíme, či tam zajtra Sagan zablbne a zašpurtuje opäť. Ak hej, tak nie je normálny.. Zatiaľ parádna Tour, len škoda, že Peťo Velits padol na Tour a stratil 2 minúty. Ale v časovkách získa si myslím a keď v horách sa udrží, tak to môže byť veľká paráda ako Saganove víťazstvá. Ale tie celkové umiestnenia nikdy nie sú tak docenené u laických fanúšikov.
Díky za vyčerpávající odpovědi :good:
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2008 DETROIT RED WINGS