Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Lyzovanie vseobecne

Fotbal, basketbal, americký fotbal, tenis a jiné.

kuzminova prave vyhrala stíhačku :wave: :wave: :wave: :oslava:
Zomrel jeden z najtalentovanejších skokanov v Rusku, ak nie úplne najväčší talent - Pavel Karelin. V letnej grand prix tohto roku podával veľmi kvalitné výkony, skončil raz druhý, raz aj vyhral podujatie a poobsadzoval kvalitné priečky. Bol najväčším prísľubom ruského skoku, hlavne na ZOH v Soči, ktoré majú byť v roku 2014. Dožil sa len 21 rokov a zomrel pri autonehode.
neprijemne
Je to v háji. Od začiatku sezóny ho veľmi podporujem a takto nešťastne dopadne. Skromný chalan, ktorý svoje výkony vylepšuje a môže sa postarať o báječnú sezónu pre Čechov. Obrovská škoda. Bol by som si istý, že by teraz v Harrachove doletel na pódium a darilo by sa mu ďalej. Veľká škoda, veľká. Teraz nám zostáva len dúfať, že sa skoro vráti, nijako mu to neovplyvní výkonnosť a zatiaľ ho zastúpi Jakub Janda.
ČEŠI!!!
Čoskoro sú tu prestížne preteky zo skokanského prostredia a to Turné štyroch mostíkov. Program by mal byť nasledovný:

30. decembra 2011 - Oberstdorf (Nem.) - Turné štyroch mostíkov, HS-137 (večerné preteky)

1. januára 2012 - Garmisch-Partenkirchen (Nem.) - Turné štyroch mostíkov, HS-140

4. januára 2012 - Innsbruck (Rak.) - Turné štyroch mostíkov, HS-130

6. januára 2012 - Bischofshofen (Rak.) - Turné štyroch mostíkov, HS-140 (večerné preteky)



Môžeme sa tešiť na celkom rôznorodé preteky, pretože skokom v tejto sezóne zas nevládnu tak suverénne Rakúšania. Hoci Kofler vyhral prvé tri podujatia celkom excelentnými výkonmi, jeho forma bola ďalšími podujatiami nie tak istá. Ďalšiemu Rakúšanovi, Loitzlovi sa vôbec nedarí a nebojuje ani o pódia. Martin Koch, kvalitný letec nenastúpil do Svetového pohára hneď na začiatku, pretože trénoval, no posledné výsledky boli veľmi kvalitné a môže získať nejaké pódium, pokiaľ nadviaže na formu. Celkovo jednotky rakúskych skokanov, Morgenstern a Schlierenzauer sú v zimnej sezóne zatiaľ neistí a doplácajú na chyby, hoci podosahovali výsledky najvyššieho kalibru. Morgensternovi to nelieta veľmi ďaleko a Schlierenzauer je na tom podobne. Schlieri robí veľakrát chyby v druhom kole, napríklad v Engelbergu aj padol. Sú zatiaľ veľmi nevyrovnaní.

Výborne sa javia Taliani, hlavne Sebastian Colloredo, ktorý tak, ako v minulej sezóne, tak aj v tejto kvalitne skáče.
Veľmi vyrovnaní je slovinský káder na čele s Damjanom, ktorý mal životnú formu a pravidelne je v TOP 10. Keď všetko výjde, môže byť v TOP 5.. Dopĺňa ho Peter Prevc, či Jure Sinkovec, no najlepšou dvojkou je Jurij Tepeš, ktorému neskutočne prajú podmienky a pravidelne má najlepší vietor zo všetkých skokanov..

Ruský káder po tragickej smrti Pavla Karelina má adekvátnu náhradu a to Denisa Kornilova. Celkom neznámy Anton Kalinitschenko taktiež nie je na zahodenie. Rusov ale trápia hrozne nevyrovnané výkony. Buď excelujú, tým mám na mysli Kornilova v TOP 10 a ďalší v TOP 20, či 30, alebo v druhom kole nie je nikto.

Fíni skáču o ničom a je to podobné, ako u Rusov. Fínskych skokanov vedie Anssi Koivuranta, bývalý kombiňák.

Vladimír Zografski, mladý Bulhar má veľmi kvalitné zázemie a môže skončiť v TOP 10, avšak v tejto sezóne nepredvádza svoje najlepšie výkony.

Poliaci na čele s Kamilom Stochom majú útlm a Stoch nesúperi s najlepšími. Obzvlášť sa darí vyrovnanému Piotrovi Zylovi, ktorý môže prekvapiť a môže skončiť medzi piatimi najlepšími skokanmi. Ostatní Poliaci sú menej výrazní.

Výborne si počínajú aj nórski skokani, ktorí pod taktovkou nového trénera prešli na nové tréningové metódy, ktoré najviac vyhovujú najskúsenejšiemu Andersovi Bardalovi. Tento skokan je veľmi nepríjemný pre súperov a skáče veľmi ďaleko a dopĺňa to štýlom na vysokej úrovni. Kolegovia ako Hilde, či Romoeren sa trochu hladajú. Evensen nič neskáče.

Pre mňa sú čiernymi kôňmi reprezentanti Nemecka. Severin Freund, mladý skokan nie je pod žiadnym tlakom, dá sa povedať, že si ho nikto nevšíma, ale pravidelne útočí na pódium. Pre mňa je ale oveľa nebezpečnejším skokanom Richard Freitag, ktorý môže toto podujatie vyhrať. Nemec s pevnými nervami má na to a určite má aj dostatok skúseností sa vyrovnať s prípadným tlakom. Na zahodenie nie je ani Neumayer, ale tomu sa môže podariť len nejaký jeden úspech.

A to posledné na koniec, verím aj Čechom. Roman Koudelka a Lukáš Hlava dosahujú veľmi kvalitné výkony a sú asi najvyrovnanejšiou dvojicou v celej histórii českého skoku. Koudelka mohol dosiahnuť aj na pódium v Harrachove, ale do pretekov sa nedostal, kvôli pádu v tréningoch. Spolu s Lukášom sa umiestňujú v TOP 10, ale majú na TOP 5 s tým, že Koudelka bude na pódiu. Skúsený Jakub Janda skáče najkrajšie skoky, ale chýba im dĺžka, čo je škoda, pretože do tejto sezóny išiel s odhodlaním a motiváciou byť aspoň dvakrát na stupňoch víťazov. Koudelka, asi najvyrovnanejší skokan v celom seriáli má na to vyhrať TURNÉ 4 MOSTÍKOV! Aj po páde sa dostal do pohody a pokračuje v kvalitných výkonoch.

Na úplný koniec som nechal najväčší otáznik a to sympatického Švajčiara Simona Ammanna, ktorému chýba k absolútnemu vrcholu kariéry len triumf na T4M. Do prvých podujatí nenastúpil, ale v ďalších sa predstavil a postupne zlepšoval svoje výkony. Momentálne sa už pohybuje v TOP 10-ke a na turné mu to možno výjde aj na pódium, ale teraz si nepočína tak suverénne, preto by bol veľkým prekvapením jeho triumf. Aj keď mu to prajem.

Pre mňa TOP 5-ka na Turné.
1. Roman Koudelka
2. Richard Freitag
3. Anders Bardal
4. Andreas Kofler
5. Martin Koch

O piatu priečku sa pobije aj Lukáš Hlava, či Schlierenzauer s Morgensternom a v neposlednom rade Freund s Damjanom, či Stochom a Piotrom Zylom. Možno by sa tam hodil aj Kornilov, ale ten nepodáva vyrovnané výkony, čo sa na T4M hodí.
Koudelka podľa mňa nemusí ani vyhrať niektoré preteky, ale pravidelným umiestnením na pódiu mu to vynesie celkový triumf.

Roman :hfman: (Freitag bude asi kúsať)
Kuzminova obnovuje spolupracu so Sanitrom :thumbsup:

Konecne si Nasta uvedomila, kto stal za jej najväcsiími uspechmi v kariere a je dobre, ze zakopali vojnovu sekeru v prospech uspesnej reprazentacie. Sanitra je odbornik, ktory iste prispeje k uspechom Kuzminovej, lebo v tejto sezone je to so strelbou katastrofa. To iste by si mal uvedomit aj Pavol Hurajt.
tak neviem ci je to sanitrom ale kuzminova je po druhej strelbe a konecne to odstrielala solidne, celkovo 1 chyba, co je vzhladom na posledne vysledky vyborne :good: na vitazstvo to uz dnes nebude, ale nech to uz dopadne akokolvek, som spokojny a vdacny aspon za tu strelbu zlepsenu :)
švolco píše:tak neviem ci je to sanitrom ale kuzminova je po druhej strelbe a konecne to odstrielala solidne, celkovo 1 chyba, co je vzhladom na posledne vysledky vyborne :good: na vitazstvo to uz dnes nebude, ale nech to uz dopadne akokolvek, som spokojny a vdacny aspon za tu strelbu zlepsenu :)
nakoniec z toho bolo solidne 8.miesto :thumbsup: Nasta mohla kludne stat aj na bedni, v 2.polozke v stoji, pokracovala v slusnom tempe 2 zostrelenymi tercami, pri 3 malicko zavahala, ale zostrelila ho, no 4 bol uz mimo, 5 vsak sfukla a vyzera to tak, ze by jej streleckemu trapeniu mohlo odzvonit, uvidime, ako si povedie v stihacke :)
skoda, ze Gerekova po 0 v leze, 2x minule s v stoji, ale celkove 26 ok
cepi stihacka nebude, budu len stafety a masovy start potom :)
:serus:
http://sport.sme.sk/c/7191673/bezec-nor ... ehodu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dnes to bola lahôdka v podaní letov v Planici :slintac: najmä prvé kolo bolo neskutočné a skok Petera Prevca bol naozaj famózny, 248,5 metra s takým štýlom, proste wau a navyše v zadnom vetre

https://www.youtube.com/watch?v=M-GOv6PuZlM" onclick="window.open(this.href);return false;

a v druhom kole skok na istotu 233 metrov a k tomu známky 5 x 20 :sok: po prvý raz od Loitzlovej dominancie na Turné padlo 5 x 20

https://www.youtube.com/watch?v=J1h0jw7DckI" onclick="window.open(this.href);return false;

Samozrejme v druhom kole bol parádny aj skok Jurija Tepesa a 3 dvadsiatky

https://www.youtube.com/watch?v=fvEuG-FHwbk" onclick="window.open(this.href);return false; :cool:

Zajtrajšia súťaž družstiev bude boj Nemecka a Rakúska o druhú priečku, víťaz je jasný, Slovínsko :good:
Joe S. píše:Dnes to bola lahôdka v podaní letov v Planici :slintac: najmä prvé kolo bolo neskutočné a skok Petera Prevca bol naozaj famózny, 248,5 metra s takým štýlom, proste wau a navyše v zadnom vetre

https://www.youtube.com/watch?v=M-GOv6PuZlM" onclick="window.open(this.href);return false;

a v druhom kole skok na istotu 233 metrov a k tomu známky 5 x 20 :sok: po prvý raz od Loitzlovej dominancie na Turné padlo 5 x 20

https://www.youtube.com/watch?v=J1h0jw7DckI" onclick="window.open(this.href);return false;

Samozrejme v druhom kole bol parádny aj skok Jurija Tepesa a 3 dvadsiatky

https://www.youtube.com/watch?v=fvEuG-FHwbk" onclick="window.open(this.href);return false; :cool:

Zajtrajšia súťaž družstiev bude boj Nemecka a Rakúska o druhú priečku, víťaz je jasný, Slovínsko :good:
Zboznujem Planicu, s Vikersundom pre mna naj mostiky. I ked ma tie dlzky skokov zaskocili, uz ked Kraft skocil 240 m, tak ma prekvapil hladky dopad, pritom predtym bolo 240 m maximom, kde uz bol Telemark prakticky nemozny, ved napr. Ahonen na tejto vzdialenosti spadol pred niekolkymi rokmi. A ked Prevc predviedol 248,5 m, co by bol svetovy rekord nebyt tohtorocneho Vikersundu, uz mi bolo jasne, ze mi nieco uslo a pravdepodobne prebehla nejaka rekonstrukcia na mostiku.

Podla mna si tych 5x 20 zasluzil aj Kraft, ten skok mi prisiel este krajsi ako Prevcov :) V nedelu to bude este zaujimave v boji o vitaza SP, oboch skokanov mam rad, takze neviem, komu fandit.
Vikersund práveže moc nemusím, lebo tam ďaleko skáče len pár ľudí, ide sa tesne nad stráňou, za to Planica, to je o niečom inom. JJ. bola tam rekonštrukcia, aby boli zas najväčší mostík.

Nadrbaný Ahonen a jeho 241,5 m to je už legenda :lol2:


Dnes fúka proti :petrik: ale tie čechre s nájazdom :hroza:
Joe S. píše:Vikersund práveže moc nemusím, lebo tam ďaleko skáče len pár ľudí, ide sa tesne nad stráňou, za to Planica, to je o niečom inom. JJ. bola tam rekonštrukcia, aby boli zas najväčší mostík.

Nadrbaný Ahonen a jeho 241,5 m to je už legenda :lol2:


Dnes fúka proti :petrik: ale tie čechre s nájazdom :hroza:
Vo Vikersunde sa ukazu skutocni letci.

Nakoniec sa odskakalo iba jedno kolo, ako si predpokladal, ovladli to Slovinci. Zda sa, ze aj Kranjec sa do toho dostava.
Dnes komentator spominal nieco v zmysle, ze by sa v Planici dalo skocit okolo 255 metrov, to by bolo :cool:
Tesim sa na zajtrajsok.
zajtra snáď Prevc vyhrá, skočí svetový rekord a zvíťazí v celkovom hodnotení SP :pray: škoda, že to neuvídím :?
Joe S. píše:zajtra snáď Prevc vyhrá, skočí svetový rekord a zvíťazí v celkovom hodnotení SP :pray: škoda, že to neuvídím :?
Tepes okradol Prevca o titul v svetovom pohari :-D Skvely zaver, obaja skoncili s rovnakym poctom bodov na konte, no Freund mal viac výhier. Svetovy rekord sice nepadol, ale pretek to bol vyborny korunovany Tepesovym vykonom.
Žampovci budú reprezentovať Rusko :good:

Čo dodať, Slovensko si nechá odísť aj to málo dobré, čo robí dobré meno. Bravo :clap:
smutná správa pre priaznivcov lyžovania, Tina Maze oznámila ukončenie kariéry :cry:

na koho sa len budeme pozerať :doh: :(
Joe S. píše:smutná správa pre priaznivcov lyžovania, Tina Maze oznámila ukončenie kariéry :cry:

na koho sa len budeme pozerať :doh: :(
Na biatlonistky..
sezóna začala super, Vlhová v Soldene v TOP 10 na 8. mieste (štartovala 55.), snáď v ďalšom GS bude na štarte na tom oveľa lepšie (ideál v 30ke)
Mala by mať číslo 35 :cool:
Joe S. píše:sezóna začala super, Vlhová v Soldene v TOP 10 na 8. mieste (štartovala 55.), snáď v ďalšom GS bude na štarte na tom oveľa lepšie (ideál v 30ke)
doteraz len jeden jediny krat bola v tej discipline na bodoch..zmenila trenera na Taliana namiesto tych slovenskych neodbornikov a hned 8. :good: a to podotykam 2. kolo bola na prvom mieste ked uz startovala z normalnej pozicie nie z konca startoveho pola
no mne sa zdá, že v GS brala minulú sezónu viac razy a ak ma pamäť neklame, tak raz z toho bol v TOP 15 (12. či koľké miesto), kde tiež štartovala s výsokým číslom, takže netreba hneď zhadzovať slovenských neodborníkov (najmä keď pod slovenským trénerom skončila vysoko v celkovom hodnotení slalomu - v tromi umiestneniami v TOP3, vrátane výhry v Aare a povyhrávala tituly juniorskej majsterky sveta)
Joe S. píše:no mne sa zdá, že v GS brala minulú sezónu viac razy a ak ma pamäť neklame, tak raz z toho bol v TOP 15 (12. či koľké miesto), kde tiež štartovala s výsokým číslom, takže netreba hneď zhadzovať slovenských neodborníkov (najmä keď pod slovenským trénerom skončila vysoko v celkovom hodnotení slalomu - v tromi umiestneniami v TOP3, vrátane výhry v Aare a povyhrávala tituly juniorskej majsterky sveta)
no komentator vravel ze bola len raz tusim na 14. mieste :D v slalome je skvela a celkovo ma potencial byt komplexnejsia a uspesnejsia ako Velez-Zuzulova tak hadam bude dalej napredovat
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS