Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Ako dalej, KTL?

každopádne rivalite neprospieva ani skutočnosť, že dlhoročné stabilné dvojičky tímov sú porozhadzované do rôznych konferencíí na základe žrebu :jn:
Každoročne o takomto čase horia vášne ohľadom play off draftu. Zástancovia systému argumentujú tým, aby si zahralo play off čo najviac hráčov. Prečo to však nie je riešené komplexne? Ja som už hrozne dávno (už asi pred 5 rokmi) navrhoval myšlienku, aby boli tímy 5-členné (a nech bodujú najlepší traja hráči tímu). Keby to bolo tak, vznikli by stabilnejšie tímy a nie také, že rok hrajú a potom sa rozpadnú a upadnú do zabudnutia a zároveň by bolo viac jednotlivcov účastných play off. Bolo by to tak strašné?

No vždy, keď túto myšlienku vytiahnem, tak nie je na jej schválenie politická vôľa, bude tento teraz?
Joe S. píše:Každoročne o takomto čase horia vášne ohľadom play off draftu. Zástancovia systému argumentujú tým, aby si zahralo play off čo najviac hráčov. Prečo to však nie je riešené komplexne? Ja som už hrozne dávno (už asi pred 5 rokmi) navrhoval myšlienku, aby boli tímy 5-členné (a nech bodujú najlepší traja hráči tímu). Keby to bolo tak, vznikli by stabilnejšie tímy a nie také, že rok hrajú a potom sa rozpadnú a upadnú do zabudnutia a zároveň by bolo viac jednotlivcov účastných play off. Bolo by to tak strašné?

No vždy, keď túto myšlienku vytiahnem, tak nie je na jej schválenie politická vôľa, bude tento teraz?
Osobne velmi nechapem tvoju logiku…
Momentalne hra KTL 22 timov po 4 tiperoch, 88 ludi. PO si z toho (bez draftu) zahra 14x4 = 56 ludi (63,6% zucastnenych tiperov)
Pri 5-clennych timov by tych timov uz logicky nebolo 22, lebo ved kde by si zohnal dalsich 22 tiperov? Timov by mohlo byt cca 18 (18x5 = 90 ludi). To by boli dve 9-clenne konferencie z ktorych by do PO postupilo po 6 timov (7 by bol nonsense). Cize PO by sa zucastnilo 60 z 90 ludi (66,6%) ano – je to viac ako tych 63,6% pri sucasnom modele, ale zeby az o tolko?

PO draft by dal tuto sezonu moznost zatipovat si PO dalsim 14 tiperom, takze by sa PO mohlo zucastnit 70 ludi (79,5%)
Podla mna je to dobre tak, ako to je. Ziadne patclenne muzstva (to by sa vlastne prekopavalo vsetko od zaciatku a predsa KTL ma uz nejaku tradiciu) a samozrejme ziadny draft.
Tak ako dalej?
Ja som síce náladový a možno by som si to za pol roka 5x rozmyslel ale do dalšej sezony už asi pokračovať nebudem.
Ten záujem o KTL je rok čo rok slabší, tento rok to bolo celé také mrtve, Sergion spravil 1-2 článočky na začiatku sezony a odvtedy NIČ, žiadne rozhovory, reviewy ani plejaf previewy či PO témy k sériam...
Navyše obrovskú ranu mi dal aj Chris, možno to myslel dobre že chcel obnoviť historické tímy a chcel aby čo najviac tipérov tipovalo tímovo ale po prevalení to malo určite viac opačný efekt. Neviem vôbec či sa dá táto sezona vôbec brať seriozne, ked jeden človek si spravil 5+ účtov a riadil asi tak 4 tímy súčasne :grc: .
Pre mňa celú tú sezonu zničil..

Konečne som sa naučil poriadne narábať s tou stránkou a dokázal by som celú sezonu ošéfovať sám, tak mi príde až škoda že to do budúcna už nevyužijem , ale tak nemám pre koho tie vyhodnotenia robiť, stálych tipérov rok čo rok ubúda, zachvílu bude tipovať už len Chris a jeho 6 tímov..
Tak ja budem dufat ze to predsa len nezabalis a ze KTL pod tvojim dohladom zacne aj v sezone 2015/16 :)
Ved nikde nie je napisane ze musi byt 20+ timov, mozno by to malo vacsiu stavu keby je timov povedzme 10-12 a hraju to ozaj len ti ktorych to bavi a pocas sezony tym “ziju”. :neviem:
S clankami a rozhovormi na stranke sa asi ani tak pocitat neda, na to by bolo treba zanietenca s dostatkom casu a chute ktoreho zatial nemame, ale aspon diskusia v timovych temach by snad mohla byt o nieco zivsia…
Nech to bude akokolvek, ja ti za mna a nas tim Ohlund dakujem za odvedenu robotu pocas celej sezony. Vyhodnotenia uz skoro rano, bez chyb,...skratka po organizacnej stranke to bolo 100%. To, ze zaujem o sutaz trochu opadol je asi logicke, kedze vacsina to tipujeme uz roky (ja uz snad aj dekadu).

Ohlund :poklona:
Ohlund píše:Tak ako dalej?
Ja som síce náladový a možno by som si to za pol roka 5x rozmyslel ale do dalšej sezony už asi pokračovať nebudem.
Ten záujem o KTL je rok čo rok slabší, tento rok to bolo celé také mrtve, Sergion spravil 1-2 článočky na začiatku sezony a odvtedy NIČ, žiadne rozhovory, reviewy ani plejaf previewy či PO témy k sériam...
Navyše obrovskú ranu mi dal aj Chris, možno to myslel dobre že chcel obnoviť historické tímy a chcel aby čo najviac tipérov tipovalo tímovo ale po prevalení to malo určite viac opačný efekt. Neviem vôbec či sa dá táto sezona vôbec brať seriozne, ked jeden človek si spravil 5+ účtov a riadil asi tak 4 tímy súčasne :grc: .
Pre mňa celú tú sezonu zničil..

Konečne som sa naučil poriadne narábať s tou stránkou a dokázal by som celú sezonu ošéfovať sám, tak mi príde až škoda že to do budúcna už nevyužijem , ale tak nemám pre koho tie vyhodnotenia robiť, stálych tipérov rok čo rok ubúda, zachvílu bude tipovať už len Chris a jeho 6 tímov..
Doufám že tvoje rozhodnutí nebude konečné a KTL bude pokračovat dále , hlavně by chtělo vymyslet system aby když začne playoff pro ty co již nemohou pokračovat dále dát šanci pokračovat třeba v poháru utěchy , jenom pár slov za sebe , ano napsal jsem něco ale ze zdravotních důvodu jsem posleze musel přestat , vše ti mohu vysvětlit v soukromé poště zda budeš chtít :yes: , tímto se veřejně omlouvám .... snad bude pochopeno :frajer2:
Jinak si myslím že je také na škodu že není možnost chatovat a psát popichující bonmoty přímo na stránkach KTL vím má to své uskali ale zdá se mi že to je takhle takové roztříštěné :frajer2: to je můj názor...
V další sezoně jsem ochoten se více zapojit a pomoci zda bude zájem, jinak si myslím že někdy méně je více a názor že zájem upadá si nemyslím , jenom lidé jsou velmi pohodlni a zhýčkaní dobou :yes: a po pár tipech které nevycházi to prostě zabalí ..... no uvidíme co přinese čas , není možno vymyslet po dobu co nebude sezona nějakou tipovačku aby lidé stále navštěvovaly KTL a přes dobu nečinnosti neupadlo KTL u lidí v zapomění :good
Ohlund píše: Navyše obrovskú ranu mi dal aj Chris, možno to myslel dobre že chcel obnoviť historické tímy a chcel aby čo najviac tipérov tipovalo tímovo ale po prevalení to malo určite viac opačný efekt. Neviem vôbec či sa dá táto sezona vôbec brať seriozne, ked jeden človek si spravil 5+ účtov a riadil asi tak 4 tímy súčasne :grc: .
Pre mňa celú tú sezonu zničil..
Tohle je tedy síla :-O To se na to fakt můžem vysr :censored:
táto sezóna už skončila, síce veľmi nešťastne, no minule mi napadlo niečo do ďalšej sezóny:


- zrušiť priame nasadenie víťaza konferencie do druhého kola, a tým pádom by postupovalo 8 tímov

- lepšie nasadené tímy v ZČ (1.-3. tím) by mal možnosť vybrať si súpera v play off z tímov na 5.-8. mieste tabuľky (tento model bol roky aj v hokeji, konrétne vo švédskej ellitserien).

To by bola výhoda pre tie lepšie tímy, lebo by si mohli vybrať ten tím, ktorý by im viac vyhovoval a napr. víťaz by nemusel ísť na najslabší tím ZČ, s ktorým však má nepriaznivú zápasovú bilanciu
Dufam, ze KTL bude pokracovat. Ja som ju objavil na zaciatku roka, strasne ma to chytilo a bol by som nerad, keby sa buduci rocnik nekonala. :klobuk: Ohlund, skutocne si to robil tuto sezonu skvele, az sa mi nechce verit, ze si to robil sam, popravde, najprv som si myslel, ze tie vyhodnotenia su automaticke :-D

Neviem, ake to tu byvalo predtym, ale podla mna to s tym zaujmom nie je take zle, minimalne playoff ukazalo, aspon podla mna, ze KTL ma mnoho oddanych tiperov...

Co sa tyka clankov pre stranku KTL, ak buduca sezona bude a budem moct, rad s nimi pomozem a nieco napisem. Pisem rad a urobit zopar rozhovorov pocas sezony, by mi nemalo robit problem (aj ked clovek nevie, co bude zajtra, nieto este o pol roka).
Já taky přidávám své poděkování Ohlundovi za jeho vyhodnocování a aktivitu a čas, který KTL věnuje. Skvělá práce. :klobuk: A pevně věřím, že tvé rozhodnutí skončit není konečné.

Vzhledem k tomu, že do KTL jsem se zapojil až v minulé sezóně, tak úplně nemám tu historickou kontinuitu a nedokážu to asi posoudit tak jako vy, ale je pravda, že je škoda, že se to tipování smrsklo na tipování a vyhodnocení a chybí tomu to dění kolem - rozhovory, články, atd.
Ten incident s Chrisem sezónu fakt poškodil, s tím souhlasím, byť chápu, že ze strany Chrise nešlo o zlý úmysl. On je člověk, který tímhle žije, bohužel nezvolil moc vhodnou cestu, jak KTL zpropagovat.

Co se týče budoucnosti KTL, tak se mi zamlouvá možnost nervat počet týmů do velkých výšin, kdy počet míst na soupiskách je větší, než počet tipérů, kteří jsou schopní udržet aktivitu po celou sezónu. Tipérů je asi méně než bývalo zvykem, proto bych nebyl proti tomu stanovit nějaký maximální počet týmů. Např. 16, aby v každé konferenci bylo max. 8 týmů. Play-off udělat třeba pro 6 týmů z každé konference, kdy první dva týmy půjdou rovnou do konferenčního SF a týmy na 3.-6. místě si to rozdají v ČF. Rozhodně je žádoucí, aby do PO nepostoupily všechny týmy a aby boj o play-off měl nějakou váhu.
Ruku v ruce s tímhle půjde, že pokud se objeví nějaký nový tipér, tak se bude muset nejprve ukázat sám v individuálce, aby si ho někdo všiml a nabídl mu smlouvu. Ne že přijde, vytáhne z neaktivním týmů nějaký s pěkným jménem, přihlásí ho, nabere tři další nové tipéry, vydrží jim aktivita jedno kolo a pak skončí.
V návaznosti na to bych zrušil možnost přihlášení týmů až v průběhu sezóny. Podle mě to lize nijak neprospívá a akorát to zase rozdrobí aktivní tipéry a vzniknou pak mrtvé místa, které musí obsadit někdo, kdo je aktivní jedno kolo a pak se na to vykvákne.

A taky bych všechno tohle vyřešil co nejdříve, ideálně přes léto, aby se to nezačalo řešit dva dny před startem NHL.

KTL je unikátní projekt, který nesmí skončit.
Aby to nezapadlo, jakkoliv jsem tipoval jen kvuli Petrikovi, a nedal jsem tomu prakticky nic, tak musim Ohlunda za vyhodnocovani opravdu pochvalit!
Ja se priznam ze jak se blizil zacatek sezony NHL a s KTL to vypadalo ze nezacne tak jsem s tim uz i tak pocital. Na posledni chvili se toho chytil Ohlund, tak jsem obvolal ogary jestli do toho pujdem znovu a kdyz jsem slysel 3x ano nebylo co resit. Ovsem z moji strany to byla takova divna sezona... Oproti lonsku kdy jsem kazdy den vecer kontroloval zda ma kazdy natipovane a sam tipoval az posledni jsem to letos tak vazne nebral. Zkraje sezony jsem jeste zpravy poslilal, ale kdyz uz to bylo moc casto tak jsem rezignoval a dokonce i ja sam nekolikrat zapomnel natipovat. Loni jsem tomu dal 99%, letos mozna tak polovinu, navic se nam vubec nedarilo.

Ale to nic nemeni na tom ze Ohlund to zvladl letos skvele, hluboce pred nim smekam :klobuk: :klobuk: Vysledky tak brzo rano nebyly nikdy, skoda jen ze jsme si jich letos jako tym moc neuzili :-(
Fuuu takže na úvod sa vám tu chcem všetkým ospravedlniť,pokúsim sa vám všetko vysvetliť,čo bolo ako atd,ale nebol to šťastný postup,urobil som chybu,napriek tomu,čo budem dalej písať,tak viem,že to bola velká chyba.Takže sorry chalani,viem,že som nejednal správne a svôj trest som si zaslúžil,plne ho akceptujem.

Takže všetko krok za krokom ako sa stalo.Na úvod by som rád povedal jedno.Ak ste pozorne čítali,čo písali ludia arekovi i Ohlundovi,pred arekom to bol Wildo,opakovali sa tam cca tieto slová.Dakujem arek,Ohlund za robotu ktoru si odviedol pre KTL bez teba by to už dávno nefungovalo.Tu to totiž posledné roky funguje štýlom,že celé leto sa nerobí nič,ked sa blíži štart KTL tak zrazu niekto napíše tak ako bude aj dalšia sezona,?Najskôr niekto napíše nie,potom sa toho ujme 1 človek ktorý urobí rozpisy,vylosovanie,zápasy všetko,postupne sa pridá niekto na vyhodnotenie a to je všetko.To je ale podla mna základná chyba.Nemôže to fungovať na tejto báze,že jeden človek urobí všetko,sem tam niekto pomôže,ale o pravidlách,drafte,počte tímov,vyžrebovaniu KTL nápadov ktoré su,sa vyjadri tak cca 1 člen plus 5 v tajnom hlasovaní v komisie a rozhodne sa o vás bez vás.Ak chceme aby to fungovalo,tak treba už cez leto riešiť tieto veci,či na urovni GM či členov tímu to je vec dohody nie tak,že sa nerobi nič,potom niekto v rozbehnutej sezone nahodí tak ako draft,prijatie nových tímov počas sezony či iná vec bude?Pár ludi sa rozháda,všetko pochova,že sa nedá menit pravidlá za pochodu,v rozbehnutej sezone,vtip je v tom,že sa o tých dôležitých veciach de facto vôbec nedebatuje ,aspon nie verejne,počas leta aby sa k tomu vyjadrili ludia a tak malo to rozhodnutie väčšiu váhu,ako ked o tom rozhodne 1 či pár ludi a to je všetko.Z tých nápadov čo tu padli sa mi pozdáva napríklad Joeov nápad s 5 členmi tímov v kombinácii s honzissovým zúžením počtu tímov ,aby kvantitu nahradila kvalita.O tom kolko tímov,či play off tak alebo onak riešiť je vec dohody.Ale hlavne je o tom debatovať,riešiť veci skôr ako za 5 minut 12 aby sa už dopredu urobili dohody a nikto to nemohol spochybnovať.

Dalšia vec ktorá sa tu často opakuje,je,že neprichádzaju nový ludia do KTL.Ja sa pýtam a čo sa robi preto aby tý ludia prišli?Kto sa im venuje,kto ich osloví,kto im vysvetli ako to tu funguje,ved tu sa to poslednou dobou zmenilo a podla mna nie správnym štýlom.Ak ste čítali vyjadrenia kajča,Joea,Skorpika pozorne,tak sa v nich opakuje cca táto veta.Už som tu tolko a tolko rokov,už som chcel skončiť,ale chýbajúci titul mi to neumožnil,preto sa vraciam,či stalo sa to už rutinou ,už zmizla zábava a zmenilo sa to na povinnost.Tie mená su vybraté preto,lebo to sami napísali,ale takých je žial viac neni to nič osobné.Nedebatuje sa prakticky vôbec,len sa tipuje,uplne zmizla komunikácia,zmenilo sa to len na tipovanie a takých stránok je na nete XY tým to nebude nič výnimočné,nie tá tipovačka sama o sebe a titul ale ludia by mali byt dôležitý.Možno by pomohol chat o KTL kde by sa ludia bavili live,nevypínal sa stále ale mohli ste sa aj o tom,nových nápadoch,pocitoch,či doberačkách so supermi bavit tam kde sa to dá robit žartovnou formou a nie len v topicoch,kde ked máte smolu na nekomunikatívnych kolegov,tak nemáte s kým kecat,zmeni sa to len na rutinu tipovania a to ludí tu neudrží.To čo túto stránku robilo tak vzácnou a prečo som sa sem rád vracal napríklad ja,bolo to,ako to fungovalo kedysi,doberali sme sa,kecali spolu,komunikovali,cez leto sme sa s cepikom,Waltom,Sellym,TA a dalšími stretli na hokejovom turnaji HC KOSICE spoznali,zabavili ,dali si do nosa :oslava: skrátka toto tu stránku robilo vzácnou a toto mi dost chyba.Preto u mna v tíme to není tak,že tipuj a viac ma nezaujíma,ale pozvem ho na FB či Skype,kde sa spoznáme,debatujeme,doberáme si jeden druhého atd a tak sa navzájom spoznáme a verte či nie,ludí to viac bavi,ako ked len tipuju.To málokoho bude bavit dlho a bude sa chciet vrátit každu sezonu.Chcete aby prichádzali nový ludia,ale ok zoberte si príklad,prídete ako nový tipér na HF ,ked máte" štastie" vyberu si vás do tímu a v nom za celú dobu vám nepovedia nič,kolegovia 1-2 netipuju pravidelne takže nepostupite do play off,nikto vám nevysvetli systém ako to tu funguje nič,nemáte ani šancu v drafte uvdieť,že sa to dá robit aj inak,podebatovat s kolegami,skúsiť play off nič,len sa dívate ako niečo podobné prebieha a vy aj ked ste tipovali pravidelne,bez výpadkov,možno aj s dobrými výsledkami,kvôli kolegom že na to ....tak vypadnete,no ruku na srdce,kolkých z vás by to bavilo a ako dlho?Takže ak chcete aby sa to zmenilo základ je komunikácia,riešenie veci,ukázat ludom,že vás zaujíma ich názor a všetky dôležité veci ,pravidlá,systémy riešiť spoločne s ludmi čo si na to nájdu čas a vyriešia to.
To bolo to ako to vidím ja a teraz k tomu čo vás zaujíma viac,ako to bolo s tými účtami.Takže ako to tu býva zvykom,arek aj ked mohol janikovi povedat ovela skôr,že chce skončiť,neurobil to a oznámil to až ako tu býva zvykom za 5 minut 12 ked už bolo málo času všetko poriešiť a nebyt Ohlunda žiadna sezona nebola.Janik mi vysvetlil,že vie zariadiť aby sa toho ujal po arekovi,Ohlundovi či niekom dalšom další človek,ale musí to vediet včas,že KTL je už zabehnutá vec ale musí to vediet včas aby mal čas všetko zariadiť.Ale k veci.Takže blížil sa štart KTL Ohlund sa toho ujal,pracoval a odviedol obrovský kusisko práce,ale ako tu bývalo zvykom,mimo areka ktorý ho zaúčal do systému ako to celé funguje,tak sa nerobilo nič a každý čakal,čo sa bude diať.Ušiel tak 1 den2,3 a nerobilo sa vôbec nič.Tak ked som došiel domov v jeden den,nemohol som sa na o pozerať ako sa opäť nič nedeje aj ked Ohlund povedal,že by sa do toho dal, aniž by ma tým niekto poveril,či povedal,ani som vtedy nevedel,že Ohlund na niečom pracuje,tak som to rozbehol vo velkom štýle.Začal som vytvárat topicy,oslovovať GM písal pm,robil témy atd.a mimo iných som vtedy písal si s danchezom.On mi povedal,Andy skončil,ja by som sa toho aj ujal,ale neviem,či by chalani mali záujem,do štartu je velmi krátko,tak som mu ponúkol pomoc,napísal badhedovi či by nemal záujem o KTL povedal ano rad,ono sa to opäť začne?Povedal som áno,napíš danchezovi,to je GM pirani,doviedol mu do tímu kolegu z roboty Dekinka a tím tak mal plný.Ale pritom som si uvedomil jednu vec,že hmm, že Ohlund to chce robit je pekné,že som rozbehol prihlasovanie tiež,ale kde sa zoberu tipéri do tímov,ak do toho nebudu niektorý chciet ist?Tak som rozbehol taku akciu,že som oslovil cca skoro všetkých ludí čo sa na HF objavili, viac či menej cudzie nicky,megaton,leo,kladivo,Vojtari,Cibula,Leslie.... skrátka písal som snad každému a to myslím doslova snad s výnimkou Atlantika,s nim sme si v teme Rangers nesadli tak som nevedel akoby reagoval , čo sa tu objavil,ponukol KTL zábavu,jedny povedali nie,další áno,dalších zaujímalo čo to je,systém atd,skrátka venoval som tomu kopec času a to som pracoval pod časovým stresom,lebo sa ten termín nezadržatelne blížil.Kto sa na mna obrátil.tomu som pomáhal,ludi ponukal atd.Ked už to ako tak bolo,vznikla taká situácia,že mal som skupinu ludí,ktorý by do toho radi išli,ale kedže boli nováčikovia,nechceli byt GM lebo sa toho báli,nevedeli čo to obnáša atd.Nemal som čas aby som im to vysvetloval,štart už klopal na dvere, takže to by sa do štartu nepodarilo rozbehnut.Takže som oslovil chalanov kamarátov či by to nezobrali,opakovalo sa to samé s tým,že nakoniec povedali ok my to vyskúšame,ale ty nám budeš musiet pomáhat,ale tipovať ok,môžme si to vyskušať,ale tu robotu okolo robit nebudeme,lebo nevieme ako.Takže som mal na výber 2 veci,bud ludom ktorých som pracne zohnal a ktorý sa tak na tu súťaž tešili povedat sorry,tak nemám pre vás miesto,tipujte si individuálne alebo to spravit štýlom,ktorý viem,že nebol správny,ale citil som zodpovednost voči tým ludom ,že chalani tipovali,ale ja som riešil personálne veci,vysvetloval som im všetko,povzbudzoval,čokolvek potrebovali vysvetlil.Ked už som sa do toho dal,tak som sa snažil aj písat do topicov,áno pod cudzími nickmi a nebolo to správne,vedel som,že to skôr či neskôr odhalia ludia,keby som bol ticho,mlčal,len tipoval asi by sa tu nič neriešilo,ale toto priam bilo do oči,bola to len otázka času,není som na to hrdý,ale chcel som aby si nováčikovia zvykli písat do topicov,vedeli,že tu niečo také je a naučiť ich,ked im predám kormidlo aby si to už riadili sami a vedeli čo,ako a kde robit.Bol som tu pre každého z vás,kto potreboval pomoc,honziss sa na mna obrátil ked potreboval vyriešiť naniho,Pali sa na mna obrátil,ked chcel do tímu k honzissovi,radil som im tak aby ich odchod nenarušil chod sezony,že by odstupovali tímy zo suťaže ,povedal Palimu zober kolegov daj niekomu kormidlo tímu a potom chod preč a honzissovi,napíšte Daweovi,dajte mu čas na nájdenie kolegu a potom poriešte čo potrebujete.Stala sa taká vec,že Dawe potreboval pomoc,lebo bol v tíme len s Adi sám a hrozilo mu vylúčenie zo suťaže.Ohlund mu ponukal Cibulu ale to je chalan čo ho bavi len indi a vie,že netipuje pravidelne takže by to žiadna výhra nebola.Ponukol som pomoc,dohodol cez honzisa príchod tipéra od nich čo kvôli práci vedel,že nebude riešiť play off ,poslal im kolegu čo tipoval v tíme cca sám Bibbers a bolo mi jasné,že ho to ubíja,vedel som,že to moja kolegyna fláka,tak som nechcel aby ho to znechutilo že už sa nevráti a tím bol tak plný.Takže áno,urobil som chybu,ale dúfam,že aj toto tu zmeni veci k lepšiemu,začnu sa veci riešiť cez leto a už sa toto nikdy opakovat nebude.
Vidím že za pár dní sa tu ozvala kopa ludí, na budúcnosti KTL vám záleží :thumbsup: , honziss a Joe prišli so zaujímavými nápadmi, Connor by bol ochotný aj niečo napísať, snád vám to vydrží a podobných ludí bude pribúdať. Potom by sa mohla KTL vrátit tam kde bola kedysi, v tejto sezone bola tá komunita a diskusia až moc mrtva potom bolo to tipovanie ozaj len povinnosť a nie zábava. Súhlasil by som so znížením počtu tímov na 16 +/- 2 . Nové tímy by už počas sezony nemohli pribúdať , toto a pár dalších vecí ohladom zmlúv by som sprísnil aby to nebol taký cirkus ako tento rok že pribudli 3-4 tímy počas sezony a zmluvy sa podpisovali neskoro atd.. a niečo by som urobil aj so základnou časťou . Je treba tipovať 140+ dní vkuse aby si si na pár dní mohol zahrať PO, príde mi to také nevyvážené, ovela viac musíš dávať ako dostávaš. Skrátil by som tie kolá, každé by malo tak 15 dní a kvôli takým 2-3 zápasovým dňom je aj škoda robiť rozpis a vyhodnotenie :neviem: .
Ako som písal,ked zníženie tímov,tak ale aj rozšírenie na 5 členov v 1 tíme.Myslím si,že by to nemusel byť až taký problém zohnat do tímov,z tých čo by už nedostali licenciu a nebolo by to tak,že by sme ich vyhodili,bez možnosti sa zučastnovať nadalej ked budu chciet.Akurát treba vymysliet podla akého kluča by sa tie timy vyberali,ktorý áno a ktorý nie.

Samozrejme tie 3 dnové dni by sa mohli poriešiť,škoda tej práce s tým a o ničom to nerozhodne.

nové tímy počas rozbehnutej sezony osobne proti nim nič nemám,koniec koncov aj Red Devils tak išli do hry,ale ked bude väčšina chciet tak nemám problém.
Chris píše:Ako som písal,ked zníženie tímov,tak ale aj rozšírenie na 5 členov v 1 tíme.
Jako sorry, ale tímhle se nevyřeší vůbec nic. :-D Letos hrálo 22 týmů. Kdyby se rozhodlo o snížení na max. 16 týmů, tak ubude 6 týmů x 4 místa = 24 míst. Přidáš pátého tipéra každému, tak je to zas + 16, takže máš úbytek jen nějakých 8 míst? Z bláta do louže. Nevím, proč by měla být snaha dopřát každému tipérovi možnost okamžitě jít tipovat týmově, aby ho to za jedno kolo přestalo bavit.
honziss píše:
Chris píše:Ako som písal,ked zníženie tímov,tak ale aj rozšírenie na 5 členov v 1 tíme.
Jako sorry, ale tímhle se nevyřeší vůbec nic. :-D Letos hrálo 22 týmů. Kdyby se rozhodlo o snížení na max. 16 týmů, tak ubude 6 týmů x 4 místa = 24 míst. Přidáš pátého tipéra každému, tak je to zas + 16, takže máš úbytek jen nějakých 8 míst? Z bláta do louže. Nevím, proč by měla být snaha dopřát každému tipérovi možnost okamžitě jít tipovat týmově, aby ho to za jedno kolo přestalo bavit.
tak to riziko tu je vždy,ale aj v tých dalších tímoch by boli tipéri,čo tipovali pravidelne.Ide o to,že ked sa to uzavrie,vznikne dost velká skupina tipérov ktorý nebudu mať tím,mohlo by ich to odradit od toho aby tu pokračovali dalej.A podla mna,my by sme sa mali snažiť ludí tu prilákat,nie odrazovat pokračovať.Aka velká je podla teba šanca,že tu ostanu a budú čakať,či si ich niekto nevyberie a vydrží im to až do konca?
....není možno vymyslet po dobu co nebude sezona nějakou tipovačku aby lidé stále navštěvovaly KTL a přes dobu nečinnosti neupadlo KTL u lidí v zapomění :good v uvahu přícházi MS v hokeji , tenisové turnaje , některé fotbalové ligy , prostě něco co upoutá lidi kolem KTL a nevzniknou jisté situace které jsou popisovány vyše...
Jinak tým FireBirds musí poděkovat všem zainteresovaným osobám kteří se staraly o chod KTL a těšíme se na novou sezonu.
Docela by stálo za uvahu vytvořit ještě v techto dnech, týdnech takovou,,správní radu KTL,,která by pomalu připravovala vše ohledně nové sezony aby nemuselo pak probíhat vše na poslední chvilku :good:
Chris píše:Akurát treba vymysliet podla akého kluča by sa tie timy vyberali,ktorý áno a ktorý nie.
Tohle by až takový problém nebyl, bylo by potřeba stáhnout ten počet o 6 týmů oproti letošku. Vím už teď, že třeba BBQ už pokračovat nebude, to máš jeden. Dalo by se udělat přihlášení týmů už přes léto, zkrátka co nejdříve, aby jsme zjistili vůbec zájem. Pokud by GM's přihlásili víc, než 16 týmů, tak bychom udělali nějakou sondu, kde bychom zohlednili nějakou historii (týmy s delší historii by měly mít přednost před nedávno vzniklými týmy), potom bychom mrkli na výsledky z loňské sezóny a aktivitu jednotlivých tipérů v rámci toho týmu a nějaký výsledek by z toho určitě vzešel.
Chris píše:tak to riziko tu je vždy,ale aj v tých dalších tímoch by boli tipéri,čo tipovali pravidelne.Ide o to,že ked sa to uzavrie,vznikne dost velká skupina tipérov ktorý nebudu mať tím,mohlo by ich to odradit od toho aby tu pokračovali dalej.A podla mna,my by sme sa mali snažiť ludí tu prilákat,nie odrazovat pokračovať.Aka velká je podla teba šanca,že tu ostanu a budú čakať,či si ich niekto nevyberie a vydrží im to až do konca?
Já v tom problém nevidím, ta fluktuace tady je, občas někdo vypadne, občas to někoho přestane bavit. Já jsem zastáncem toho, že se má jít cestou kvality, ne kvantity, aby ta liga dostala zpět jistou úroveň a jestliže nebudeme mít místo v týmech pro každého, tak to v mých očích není nepřekonatelný problém. Tipuješ špatně? Zlepši se, protože tady čeká několik jiných tipérů, kterými tě můžu nahradit. Dodá to vážnost, každý k tomu bude muset přistupovat svědomitě, ne že hele teď jsem třikrát nenatipoval, ale co, je mi to fuk, protože mě stejně nevyhodíš.

Mluvím z vlastních zkušeností. Letos jsem musel v průběhu sezóny ukončit smlouvu s Mikym, protože měl výpadky v tipování a místo toho, abych sáhnul do free agents, tak jsem musel z Knights vyloudit Naniho. Miky pak přestal tipovat, čímž vzniklo jedno prázdné místo. Kdybych Mikyho vyměnil za nějakého aktivního tipéra z FA nebo by si nějakého agenta pak vytáhl Dawe do Knights jako náhradu za Naniho, tak žádné prázdné místo nemusí vzniknout.

Navíc takový stav, jaký navrhuju, nemusí zůstat stejný napořád že jo. Za rok si můžeme znovu sednout, podíváme se na to a pokud zjistíme, že počet aktivních tipérů je dostatečný, abychom uživili další dva týmy, tak otevřeme další dvě nové místa pro dva nové/staronové týmy a celkově počet se tak může zvednout na 18.
Peknu debatu ste rozbehli :good:

Ja som bol dlho zastancom toho aby sa z novych tiperov ktori naskocia pocas sezony vytvarali hned timy – timova tipovacka je predsa len vacsia zabava (aspon pre mna urcite) ako individualka a veril som ze ak novych tiperov hned umiestnime do nejakeho timu tak je vacsi predpoklad ze sa im to zapaci a zostanu dlhsie ako len par dni/tyzdnov…
Po par sezonach ale musim “priznat porazku”, tato taktika kvantity na ukor kvality zelane vysledky nepriniesla, skor naopak – vela narychlo umelo vytvorenych timov ktore casto vznikli len na 1-2 kola a potom odpadavali sposobovalo len problemy a ziaden prinos :thumbsdown:

Preto som teraz ochotny skusit zase na par sezon opacny princip aky navrhuje honziss – teda kvalitu na ukor kvantity. Uzavriet ligu dajme tomu na tych 16 timov (pre zaciatok) v ktorych by mohli byt sustredeni ti najlepsi a najaktivnejsi tiperi a mat sirsiu zakladnu volnych tiperov z ktorych by si GMs tych 16 timov mohli vyberat v pripade potreby novych clenov timov.

Zvysenie poctu clenov timov na 5 sa mi ale nepozdava z rovnakych dovodov ako uz pisal honziss. Ak chceme vyselektovat kvalitu, nemozeme brat do timov kazdeho, musime tiperov prinutit aby si to najskor nejako zasluzili… takze 64 top tiperov v 16 timoch po 4 a zvysnych 20-30 tiperov by boli FA – museli by sa snazit vykonmi a pristupom zaujat GMs a vybojovat si flek v niektorom z timov a tiperi v timoch by zase boli pod tlakom “neflakat to” lebo na ich miesta by sa z FA tlacilo XY nahradnikov.

Pri takomto pocte FA by som ale navrhoval aby sa vyhodnocovali v samostatnej tabulke FA jednotlivcov – ako za jednotlive kola, tak aj za sezonu (sucty bonusovych bodov po kazdom kole) – mali by skratka taku vlastnu miniligu FA tiperov. GMs by tak mali rychle a prehladne info o tom kto z FA podava dlhodobo kvalitne vykony. Snad by to nepridalo prilis vela roboty pri vyhodnocovani… :neviem:

A zaroven by pri takomto formate zacal mat vacsi zmysel aj PO draft. Ak by do PO postupilo napr. 12 zo 16 timov tak by mimo PO zostalo 16 tiperov z nepostupujucich timov + dalsich cca 20 FA tiperov. Z toho poctu nejakych 36-40 tiperov by sa snad mohlo dopriat este 12-tim zahrat si v PO cez draft… bola by to aj motivacia pre tiperov co uz stratia sancu na PO a hlavne pre FA tiperov snazit sa do poslednych dni ZC aby si ich niekto v drafte vybral…

Co sa tyka vypustenia dni s 2-3 zapasmi NHL s tym nemam problem, ani so skratenim kol na tych cca 14-16 dni (tolko by bolo treba na zapasove kola pri dvoch 8-clennych konferenciach)
pekne navrhy :thumbsup:

ja tiez suhlasim s tym, aby sa po zaciatku sezony uz nemohli prihlasovat dalsie timy. Bol by som ale opatrnejsi s tym konkretnym poctom timov, pretoze sa moze kludne nazbierat aj 18 (napr.) solidnych timov a ktore 2 potom nepustime do ligy? Tie, co sa prihlasili o hodinu neskor ako 16. tim? :neviem:

Co sa tyka zaciatku prihlasovania timov, bolo by dobre to odstartovat uz v auguste, ako sme to robili predtym.

A nieco je treba robit aj s tou diskusiou. Tu na HF uz skapala, mozno by prospelo, keby bolo nejake miniforum priamo na ktl webe.
170 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS