Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Ako dalej, KTL?

petrik presne si to pomenoval,to tu je velká škoda,že sa tie tímy sami vyčlenuju z tej komunity,osobne tiež nechápem hoci Cathy,ked v téme Bostonu,v chate toho vie prekecat vela a vo vlastnej téme ani čiarku.Ale takých tímov je viac,včetne Evil musím priznať ,ale u nás to bolo trošku ináč,ja si na tej komunikácii zakladám pri mojich tipéroch lebo tak to človeka viac baví ako len nahodiť tipy a koniec,my sme toho prekecali vela o KTL,hokeji,pesničkách atd ale na FB žili vo vlastnom svete,ale aj za to,že chalani do témy nepísali nič,nikto ani nám nepísal,takže nebolo vlastne moc načo reagovať,osobne môžem slubit,že sa určite pokúsim na tomto zapracovať,lebo iba tak,že sa budeme navzájom prekárat,srandovať hecovať nielen sami so sebou ale aj s ludmi tu z iných tímov sa môžme vrátiť k tomu kde to väčšina chceme. :wink: .Aby sa to vrátilo tam kde to,kedysi bolo tá komunikácia je základ. :) Tu práve musíme vymyslieť akým štýlom by sme poriešili,aby to nebolo v tímových topicoch,kde vás 2-3 vetami o spamovaní vyženú a máte dosť po chuti potom komunikovať.Chce to len trochu dobrej vôle,zábavy potom bude dosť,ved povedzte koho to baví len tipovať a viac neriešiť nič,ako som vravel tipovacích stránok je na nete XY ale práve ludia ju môžu urobit vzácnou a vyhladavanou,že sa sem budu ludia tešiť a nebude to len o tom titule.V tom máš petrik pravdu,to sa tu zhodneme väčšina,ale to musí príst samé,nedá sa do toho nikoho nútiť,ja by som navrhol,začnime hoci v menšom počte ,ono verím tomu sa to postupne rozbehne,teraz ked sa zmenší počet tímov v KTL a nebude to tak roztahané tak na to bude dost velká šanca dostať tam kde to chceme. :wink:
Sergion72 píše:...bude tedy 16 týmů, ostatní týmy které budou navíc budou v jedné skupině tipovat podle daného rozpisu jako ostatní a třeba 2 nejlepší týmy v dalším ročníku nahradí 2 nejhorší týmy ze 16 , jednoduše řečeno ostatní budou bojovat v soutěžním duchu o postup do elitní 16 , vím že to je běh na dlouhou trat ale kdo dopravdy bude míti zájem proniknout výše určitě vydrží... tímto by se eliminovaly problémy s regulérnosti sezony...
mne sa toto pozdava, uz minule som to spominal, ako prechod na europsky model, KTL by bola uzavreta sutaz s urcitym poctom timov, kde by nepribudali nove timy pocas sezony a ti co by nepostupili do playoff by hrali o zachranu, definitivne by padol draft a konecne by s nim bol pokoj a po skonceni ZC by pokracovali v tipovani vsetci a myslim, ze i taky boj o zachranu a nasledne baraze s vitazmi nizsej ligy (ta by sa hrala paralelne s KTL a vsetci tiperi by boli v spolocnej individualke) by boli rovnako lakave ako boj o titul, ba dokonca by mohli byt este viac prezivane

za seba mozem povedat, ze keby mam tim a vypadnem s nim, bola by pre mna motivacia vybojovat spat ucast v KTL, aj keby to ma trvat nejaky ten rok, nove timy by samozrejme mohli vznikat len v nizsej lige
Wildo no ako sama o sebe to není zlá myšlienka,otázne je ale,kolko tak zanietených tipérov ako si ty,by sa našlo tu v KTL.Myslím v smere,aby po vypadnutí,išli hrať 2 ligu a hrali ju dovtedy kým nepostupia.Trocha mám obavy,že by skôr chalani sa pokúšali dostať do timov v 1 alebo netipovali vôbec.

Sú tu v hre 2 aspekty.1 je pozitívny ,že by to bolo lepšie ako keby sa mali tímy rovno zrušiť tým,že by nedostali licenci po uzavretí súťaže,dajme tomu na tu 16.

2 to čo tu petrik,či honziss písali,že by radi dosiahli stav,aby bol dostatok volných tipérov pre prípad,že by niekto netipoval pravidelne ,vypadol,chcel odíst atd tak to by neriešilo ale vôbec,plus minus by bol rovnaký stav ako teraz,tím čo by chcel postupiť do 1 ligy či ako to nazvat by sa ťažko len tak prizeral ako mu zoberu tipéra.

pre nové tímy by to bol dobrý začiatok,tým by to tak nemuselo vadiť,mali by čas sa zohrat zabehnut v suťaži a bojovať o postup,čo by iste boli dosť napínavé suboje :)
Ja by som sa len vyjadril k tomu, aká diskusia je v klubovej téme. Ja som sa snažil tam nejakú diskusiu vyvolať, ale keďže s ostatnými tipérmi komunikujeme cez FB a z iných klubov nám nikto nenapíše, tak je jansé, že je tam mŕtvo. Alebo mám brať tipérov do tímu len pod podmienkou, že budú aktívni v diskusii na fóre? Ja si myslím, že za tie 3 roky sme ukázali, že tipujeme zodpovedne a tipovali sme aj vtedy, keď už sme mali jasné, že do play off nepostúpime. Pokiaľ nejaké problmy s tipovaním boli, tak sme ich vždy rýchlo vyriešili. Takže ak by sme sa do KTL nemali dostať, napriek tomu, že sa prihlásime včas, len preto, že v našej téme nikto nediskutuje, považoval by som to za naozaj smiešne.

Každopádne som tiež za model uzavretej súťaže s tými 16 tímami. Ale to, že počas sezóny by sa nové tímy príjmať nemali tu propagujem už asi 2 roky. Vidíte ako to dopadlo. Rovnako som aj proti draftu, to tiež viete a nezdá sa mi, že by tu niekomu chýbal.

Čo sa týka nových nápadov, tá 2. liga sa mi celkom pozdáva, ale neviem si predstaviť ako presne by to fungovalo a či by to každého bavilo. Rovnako sa mi páči aj nápad, aby sa aj pre tímy, ktoré nepostúpia do play off spravil nejaký "Loosers Cup" niečo ako bolo v KHL, ale opäť, ako pri druhej lige sa tam asi nedá zaručiť, aby vňom ľudia tipovali.
No tak co teda s tou KTL? 
Pomaly nam august konci, mali by sme sa asi rozhybat ak to zase nechcem riesit 5 minut po dvanastej v oktobri…

Moj navrh: malo by sa zacat tym ze sa teda zlozi nejaka ta “nabehova riadiaca komisia”. Ta by minimalne zorganizovala prihlasovanie timov a rozhodla o tom ci teda bude KTL v novej sezone uzavreta a kolko timov sa jej zucastni. Nasledne po uzavreti prihlasovania timov sa moze zvazit ci sa ta “komisia” nahradi “radou GMs” kde by o dalsich pravidlach pre sezonu hlasovanim rozhodovali vsetci GMs

Timetable:
1) Zlozenie komisie - do konca augusta
2) Prihlasovanie timov – 1.9. – ??? (max. 20.9.)
3) Po uzavreti prihlasok (najneskor 21.9.) – rada GMs ? a dalsie pravidla

A priorita numero uno – zistit ci si to Ohlund s tym koncom nerozmyslel a ak nedajboze nie tak zhanat noveho vyhodnocovatela… :scare:
petrik píše:A priorita numero uno – zistit ci si to Ohlund s tym koncom nerozmyslel a ak nedajboze nie tak zhanat noveho vyhodnocovatela…
Tady bych začal, protože pokud nebudeme mít vyhodnocovatele, tak je zbytečné řešit cokoliv dalšího.
No, tak abychom nějak začali... Máme teda vyhodnocovatele?
Je tu veľa šikovných ľudí, úprimne by som bola rada ak by KTL odštartovala aj tento rok. Tak hádam sa nájdu členovia, ktorí to zachránia. Ja si na to netrúfam, najmä z hľadiska nedostatku času, čo ma mrzí.
Dajte vedieť, ak sa to podarí. :)
no tak bez spolahliveho vyhodnocovatela sa to rozbiehat neoplati a sama vidis aky je o tuto “funkciu” zaujem… :neviem:
zatial to teda moc ruzovo nevyzera…
Pokud to rozjedeme, tak bych chtěl prosadit do pravidel, aby tipéři, kteří podepíší smlouvu nemohli ze dne na den ti ji zase ukončit, Co říkáte??

PS: S vyhodnocením, bych asi neměl problém. Napíši Ohlundovi a pozeptám se ho na to, co to přesně obnáší. :wink2:
Dawe4 píše:tipéři, kteří podepíší smlouvu nemohli ze dne na den ti ji zase ukončit, Co říkáte??
Tak muze se jim zakazat prestup, ale zakazat se na to vysrat asi nemuzes.
AndyF píše:
Dawe4 píše:tipéři, kteří podepíší smlouvu nemohli ze dne na den ti ji zase ukončit, Co říkáte??
Tak muze se jim zakazat prestup, ale zakazat se na to vysrat asi nemuzes.
Presne… co mu chces stat s pistolou pri hlave a nutit ho tipovat ak sam nebude chciet? :giggle:
Na to je tam GM aby taku situaciu ak vznikne promptne vyriesil a minimalizoval tak straty svojho timu…
Dawe4 píše:Pokud to rozjedeme, tak bych chtěl prosadit do pravidel, aby tipéři, kteří podepíší smlouvu nemohli ze dne na den ti ji zase ukončit, Co říkáte??
Tenhle problém bude vyřešen tím, že omezíme počet týmů, takže pořád bude dostatek volných tipérů bez týmu, po kterých GM může sáhnout v případě, že mu někdo vypoví smlouvu ze dne na den.
AndyF píše:
Dawe4 píše:tipéři, kteří podepíší smlouvu nemohli ze dne na den ti ji zase ukončit, Co říkáte??
Tak muze se jim zakazat prestup, ale zakazat se na to vysrat asi nemuzes.
ze dne na den to nemohli ukončiť ani doteraz,bol tam čas pre GM na nájdenie náhrady,teda ak je myslený prestup do iného tímu.Ak tipér prestane tipovať úplne s tým sa nedá robiť nič,nemôže ho človek nutit. :neviem:
honziss píše:
Dawe4 píše:Pokud to rozjedeme, tak bych chtěl prosadit do pravidel, aby tipéři, kteří podepíší smlouvu nemohli ze dne na den ti ji zase ukončit, Co říkáte??
Tenhle problém bude vyřešen tím, že omezíme počet týmů, takže pořád bude dostatek volných tipérů bez týmu, po kterých GM může sáhnout v případě, že mu někdo vypoví smlouvu ze dne na den.
za predpokladu,že neprestanú tipovať,ked sa nedostanú do tímu.Toto všetko ukáže až prax,či to bude fungovať,znie to dobre,či to ale aj bude realita ukáže až nová sezona. :wink2:
Chris píše:
AndyF píše:
Dawe4 píše:tipéři, kteří podepíší smlouvu nemohli ze dne na den ti ji zase ukončit, Co říkáte??
Tak muze se jim zakazat prestup, ale zakazat se na to vysrat asi nemuzes.
ze dne na den to nemohli ukončiť ani doteraz,bol tam čas pre GM na nájdenie náhrady,teda ak je myslený prestup do iného tímu.Ak tipér prestane tipovať úplne s tým sa nedá robiť nič,nemôže ho človek nutit. :neviem:
Čas??? To jako vážně?? O tom tedy nevím. Mě ukončily smlouvu ze dne na den, jak si chtěli. :wink2:
petrik píše:ehm - z pravidiel:

Platná zmluva môže byť rozviazaná tromi spôsobmi: zo strany GM, zo strany tipéra alebo vzájomnou dohodou.

GM tímu môže zmluvu s tipérom (aj bez jeho súhlasu) vypovedať na deň, t.j. zmluva sa ukončí v deň v ktorý GM oznámi jej zrušenie (prípadne môže GM určiť presný dátum od ktorého chce zmluvu zrušiť, ale nie spätne).

GM môže s tipérom rozviazať zmluvu aj po vzájomnej dohode od dátumu, na ktorom sa spolu dohodnú (ale nie spätne).

Tipér môže ukončiť svoju zmluvu aj bez súhlasu GM svojho tímu. V deň, keď oznámi svoj zámer ukončiť zmluvu začína plynúť 5 dňová “výpovedná lehota“. Počas týchto 5 dní tipér stále zostáva plnohodnotným členom tímu a GM má tento čas k dispozícii na nájdenie náhrady za odchádzajúceho tipéra. Platnosť zmluvy je ukončená a tipér sa stáva voľným tipérom v deň, keď GM podpíše zmluvu s novým tipérom, ktorý odchádzajúceho tipéra nahradí, alebo po uplynutí 5 dňovej lehoty (aj v prípade, že sa GM nepodarí nájsť náhradu).

Tipér, ktorý rozviaže zmluvu s tímom po Trade Deadline už do konca sezóny nemôže uzatvoriť zmluvu so žiadnym tímom KTL.
samozrejme dá sa aj s týmto pracovať,upraviť prípadne -predlžiť lehotu na nájdenie náhrady GM dajme tomu na 6-7-8 dni až 1 kolo získať viac času napríklad,to je na dohode ale asi najlepšie by bolo keby honzissov plán s volnými tipérmi fungoval aj v praxi ,čím by GM mali možnost výberu z viacerých tipérov a nemuseli brat každého kto sa objavi.Lebo tipéra človek nemôže nútiť tipovať ak sám nebude chcieť,to už je na dohode medzi nim a GM prípadne dalšími členmi tímu.
Hmm...a nejaký zoznam s reálnymi voľnými tipérmi pre túto sezónu? čo tu aj ozaj chodia, nie čo sú len registrovaní a nemajú záujem tipovať...resp. neviem či je to možné, poslať všetkým hromadný e-mail s info o začiatku KTL...aby nám neostali tímy len s GM :-D
nemali by sme rovno kazdemu GM poslat zoznam 3 tiperov ktorym ma ponuknut zmluvy? :D
vazne netusim ako si to vlastne predstavujes? odkial mame vediet kto z minulorocnych tiperov ( alebo pripadne novacikov) bude pravidelne tipovat aj v novej sezone?
Ja som pár nápadov Tiperke i danchezovi poslal,snad sa im podarí z nich niekoho vybrať a nebude sa musieť škrtať,ale rozšírovať roster prihlásených tímov.Tipérka to čo si napísala by tvôj problém nevyriešilo.Sú tu ludia ktorý sa tu neprihlásili od konca minulej sezony ani 1 x,takých je viac,čo tu zavítaju len kvôli KTL okolo konca septembra tu sú témy na to určené,hoci z minulej sezony,ale kto by záujem mal,tak by sa prihlásiť mohol,ale či už z pohodlnosti,či sú radi,ked ich nájde GM sám,sa tam aj v minulosti zapísalo minimum ludí.Je to o hladaní ihly v kôpke sena,pm skúsiť šťastie a dúfať,že ludia o ktorých má človek záujem prikývnu. :wink:
170 příspěvků
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
2012 LOS ANGELES KINGS