Máme i vlastný discord server: https://discord.gg/fgWjDdg2rE?

Jakou písničku právě posloucháte?

Diskuze o všem možném i nemožném.

a co neco ostrejsiho? neco trosku sprosteho? :-D


https://www.youtube.com/watch?v=mC5OXae4vYs" onclick="window.open(this.href);return false;
něco ostřejšího, říkáš jo? No ok... příští týden v Praze :frajer2:



https://m.facebook.com/profile.php?id=1503965053256978" onclick="window.open(this.href);return false;
JKL píše:něco ostřejšího, říkáš jo? No ok... příští týden v Praze :frajer2:



https://m.facebook.com/profile.php?id=1503965053256978" onclick="window.open(this.href);return false;
:D bud to zni, jak nejaky digitalni hardcore a nebo je to uplne ze bych u toho umrel. Nikdy jsem nemel pochopeni pro takovy umiraci styl hudby :-D
Prurient je prostě trochu ostřejší, taková solidní klasika. Ty noisové střepy mám raději, on umí navodit solidní bordel.

Nicméně, když jsem tu - v podpisu mám upoutávku a rozhodně aktuálně poslouchám nové Ulver.

Mocně doporučuji, tahle kapela neudělala NIKDY NIC špatného.
Ninety91one » 29 led 2016, 15:06 píše:
:D bud to zni, jak nejaky digitalni hardcore
v Praze teď budou Ambassador 21, ruská klasika

https://www.youtube.com/watch?v=legLvV-SL6c" onclick="window.open(this.href);return false;

Kiežby moja manželka vyzerala vo veku 46 rokov tak ako Jennifer :giggle: :jn:

Tak euro-song bychom už měli.
Will Grigg's on fire your defence is terrified :dance:


Tahle se mi nikdy neohraje.. :)
vánoční

https://www.youtube.com/watch?v=FyldmwR2-WU" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BXRcVTvQAlU" onclick="window.open(this.href);return false;

... v SRPNU na Brutale!!! Jazdaaaaa

Skvělá severská hudba


živě jedna z nejlepších rockových, u nás ne moc známých, balad


moje srdcovka, otevírací Hell Awaits nebo Black Magic me vždy dostanou :rocker:
Konečně jsme s kapelou vydali první singl z chystaného EP. Za každé sdílení nebo like kapely na FB budeme moc rádi. :jn:

Vykopnout zpěváka a najít někoho, kdo umí dobrý scream, přepsat 50% songu a bude to docela ok. Bicí a basa cajk.

Ne, teď vážně - ten začátek zní jako takový nějaký mix Red Sparowes, GIAA (obecně prostě takový defaultní post-rockový sound), hlavně lidi nepostižení touhle hudbou - těm se to asi bude hodně líbit. Trochu problém mi přijde - to je takový ten problém eh.. řekněme.. kapel, že na to následně naroubují jakousi pseudo post-metal/hc mrdinu, sry, ale třeba pasáž začínající v 2:35, to sem si málem prorazil čelo, to je otrkaná vyhrávka doprovázená zefektovaným hlasem + přechod do dost pofiderní polohy. Dáte si štítek post- a pak tam perete takové postupy, eh.

Jako celkově ok, neber to nějak ýbrkriticky, já sem prostě zvyklý takhle psát. Sdílím dál, přijdu s komenty později.
JKL píše:Vykopnout zpěváka a najít někoho, kdo umí dobrý scream, přepsat 50% songu a bude to docela ok. Bicí a basa cajk.
Haha, hudbe moc nerozumim (i kdyz jsem teda hral asi 8 let na fletnu) ale to bylo prvni co me napadlo..
Tak já nejsem žádný zpěvoexpert, ale prostě po těch tisících odrhnutých kapelách obdobných ranků dovedu říct, že tenhle borec má čistý vokál dost nejistý a scream má vysloveně mizerný - takový ten tupometalový chrapot´řev, který není tak uplně to pravé ořechové pro post-hc/metal. To nemá být hulákání, ale plynulý proud surové zlosti / nasranosti. JE to rozdíl.
JKL píše:T To nemá být hulákání, ale plynulý proud surové zlosti / nasranosti. JE to rozdíl.
daj priklad :D pre analfabetov
Okay, večer k tomu sednu a vytáhnu pár nějakých příkladů pro představu co myslím...
JKL píše:To nemá být hulákání, ale plynulý proud surové zlosti / nasranosti. JE to rozdíl.
Zvracení jako zvracení...
JKL píše:Sdílím dál, přijdu s komenty později.
"Inu, asi po 20 sec jsem to chtěl vypnout s tím, že je to příliš "post" cokoliv na to abych doposlouchal do konce. Pak se to ale vyvrbí a je to dobrý. Jak po stránce nápadů, tak i muzikantského provedení. Jediné co bych vytknul je celkem zbytečné "rozsekání" skoro na konci, když song graduje (zhruba čas 3:20). Působí to tam nepatřičně."
Anty píše:
daj priklad :D pre analfabetov
cajk, prvně.. screamo je samostatný hudební obor, je to v podstatě jedna z dalších podškatulek ema. Co se týče adekvátního skřeku, tak myslím, že docela fajn příklad jsou Underoath



nicméně jako všechno emo a screamo to zní defektně... (krom starých věcí typu Sparta atd.)

Screaming je poměrně běžně používaný pěvecký projev, ale je jen málo kapel (mimo screamo), kde by byl nosným prvkem. Už jen proto, že je poměrně náročný a dají se na něm odpravit hlasivky, je docela vzácné, aby byl zpěv čisté screamo.

Často se s ním potkáte v různých hard/metal/math-core variacích. Nejlepším příkladem jsou profláklé Diliny



..co je značně nakopávající kapela naživo, Puciato patří mezi ty muzikanty, které se opravdu vyplatí vidět naživo a jeho projev je neskutečný.

Mezi podobné případy pak patří třeba Enter Shikari (je nemám rád, přiblblá kapela, ale líbí se mi jeho projev)



..ale i další věci typu Converge (než se z nich stala taková blbost), Tub Ring atd.

Scream vystupuje majoritně na metalové scéně, především v death a black metalu, příklad žádný nevím, který nevypnete po pěti vteřinách, ale protože řeč byla o syrové nenávisti a zlosti, tak není asi lepší příklad než Burzum a Lost Wisdom



(btw. mizerný zvuk tohoto one-man bandu je naprostým záměrem a stal se v bm vodách totální legendou překračující hranice všeho.. doporučuju - jen tak jestli se nudíte - si přečíst aspoň wiki o tomto hudebním projektu a okolnostech atd. vydá to na solidní čtení)

Na opačném technickém spektru black metalu stojí Emperor, Ihsahn kromě kytary zvládá i přesně tu kýženou verzi zaklínacího hlasu



Aby jsme to pohlavně vyvážili, tak příkladem jeden z ´nejznámějších´ ženských hlasů pekla - Runhilda.



.. ok ok, nevydrželi ste to poslouchat ani minutu, tak zpátky k Redymu.. jejich kapela trochu lavíruje na pomezí post-rocku/hc/metalu, což je dnes už dost profláklá škatule, za příklad dám (v těchto vodách extrémně známému) Aaronovi Turnerovi, toho času hraje v nebetyčně skvělých Sumac (měsíc zpátky mě solidně rozložili v Praze), ale nejznámější projekt budou asi ISIS.



..z těch měkčích třeba známá švédská teplárna Cult of Luna



...nicméně celou kombinaci hlasového podání, depresivní podlazené hudby definovali Neurosis a je tomu už velmi, velmi dávno. Neurosis v klubu patří mezi ty věci, jejichž živé vystoupení (ty v klubu, ne venku - ta stojí docela zaprt) z hlavy nevytřesete tak lehce. Jako třeba onehdy v Akropoli, když záměrně hodinu udělali pauzu po předkapele a požádali organizátory, aby v narvané hale vypli klimu a odsávání.



... a vůbec jeden z nejdrtivějších screamů, které můžete běžně (...ale třeba teď hráli v Praze nedávno) slyšet:




dobrou noc :)
Pekný prierez :D a mal si pravdu tuším že polminuta bola asi najviac čo som vydržal :D by ma zaujímalo aký vplyv to môže mať na človeka ak počúva niečo podobné pravidelne
Poslouchám tyhle sra*ky (a mnohé podstatně horší) asi dvacet let a netrpím žádnou doposud probádanou psychickou poruchou.

Jinak, není to myslím o vkusu, ale o ochotě.
Zobrazit příspěvky za předchozí:
Seřadit podle:
Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných a 0 skrytých (založeno na uživatelích aktivních během poslední 3 minuty)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 58 uživatelů dne stř 03. dub 2013 21:57

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé
1998 NAGANO